Akustik Alçıpan | Akustik Alçıpan Fiyatları | Delikli Alçıpan
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfMükemmel 

Havayı Temizleyen Alçıpan
Knauf Cleaneo Tam Plaka Akustik Alçıpan ile sadece mükemmel akustiğe sahip mekanlar değil, aynı zamanda kokusuz ve ferah ortamlar yaratmak mümkün.

Knauf Cleaneo Tam Plaka Akustik Alçıpan, doğal bir klima gibi çalışıyor olması gibi etkileyici ve eşsiz özellikleri sayesinde, ses yutucu malzemeler arasında yeni bir çığır açıyor. Knauf Cleaneo Plakalar, birinci bileşeni olan alçı harcının içerisinde barındırdığı zeolit sayesinde, mekandaki kötü kokuları yok etme özelliğine sahip. Zeolit birçok sektörde filtrasyon amacı ile kullanılıyor.

Bal peteği yapısı sayesinde kötü koku partiküllerini deliklerden alçı harcına, oradan da içersine bir kuş kafesi gibi hapsediyor, belirli bir süre içerisinde çözüp kokusuz halde tekrar geri veriyor. Üstelik tam tabiriyle "sihir" olarak adlandırılabilecek bu doğal sirkülasyon özelliğinin belirli bir ömrü yok. Sararma ve kararma yapmaz; koku partiküllerine doyup işlevini yitirme süresi gibi bir kriteri yok. Uygulandığı yüzeyde kaldığı sürece işlevini yerine getiriyor.İnsan yoğunluğunun, gürültünün ve ses seviyesinin yüksek olduğu mekanlarda en çok rastlanan sıkıntılardan biri de, bilindiği gibi kullanılan havanın kalitesi. Havasız ortamlarda çalışmanın, spor yapmanın veya aktiviteye yoğunlaşmanın ne kadar zor olduğu, verimliliğin düşüklüğü kaçınılmaz bir gerçek. Knauf Cleaneo, mekanda bulunan çok sayıda zararlı maddeyi ve kokuyu (sigara dumanı, yemek kokuları, temizlik ve mobilya bakım malzemelerinin uçucu partikülleri vb.) azaltma kapasitesine sahip. Bu maddelerin arasında en kritik olanları; değişik yollarla, örneğin zemin kaplamalarının emisyonları, mobilya, temizlik ve bakım malzemeleriyle sigara dumanı gibi mekanların içerilerine nüfuz edebilen uçucu organik bileşikler (TVOC). Bunlar sadece havada kötü kokular meydana getirmekle kalmayıp, yoğunluklarına bağlı olarak sağlığa da zarar verebilir (örn: alerji,baş ağrısı vb).Almanya'da Frauenhofer Enstitüsü'nün yapı .ziği bölümünde 22 farklı organik uçucu madde içeren gaz karışımı ile yapılan deneylerde Knauf Cleaneo'nun gaz konsantrasyonunu önemli ölçüde azalttığı kanıtlanmış.

Knauf Cleaneo, tamamen kokusuz; günün 24 saati boyunca iç mekanın havasını mütemadiyen temizliyor. Dikkat edilmesi gereken husus, mekanın kübajı ile doğru orantıda Knauf Cleaneo Tam Plaka Akustik Alçıpan kullanılması.

Havanın temizlenmesinde herhangi bir ekstra enerjiye veya araca ihtiyaç duymadan, Knauf Cleaneo'nun kendi niteliği ve doğasıyla, ortamda bulunan kötü kokular arınır.

Temiz hava ve ses konforu modern yapılar için bir lüks değil, birincil gereksinim. Yadsınamayacak bir diğer gereksinim mekansal akustiğin sağlanabilmesi. Kalabalık ortamlarda anlaşılabilirliği, konsantrasyonu, yüksek ses kalitesini ve bunlara bağlı olarak verimliliği azaltan gürültü seviyelerinin standart seviyelere düşürülmesi, akustik biliminin temel prensipleri olarak öne çıkıyor. Bu tip yapıların geometrisinin akustik prensipler ele alınarak tasarlanması ne kadar önemli ise, iç mekanlarda kullanılan ses yutucu ve yansıtıcı malzemeler de bir o kadar önem taşıyor.

Knauf Cleaneo'nun mekansal akustiğin sağlanmasında oynadığı rolün yanı sıra, popüler mimari çizgileri taşıyor olması, diğer benzer ürünler ile kıyaslandığında büyük farklılık yaratıyor.

Türkiye'nin en modern kapalı spor salonlarından biri olan ve 2010 FIBA Dünya Şampiyonası grup maçlarına ev sahipliği yapan Ankara Arena Spor Salonu'nun mekansal akustiği Knauf Cleaneo Tam Plaka Akustik Alçıpan ile sağlanmış. Yankı ve reveberasyon sürelerinin düzenlenmesi için yapılan hesaplamalar sonucunda 12/20/35 R Dağınık Dairesel Delikli perforasyona sahip Knauf Cleaneo Tam Plaka Akustik Alçıpan uygulaması yapılmış.Knauf Cleaneo oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip. Cleaneo Tam Plaka Akustik Alçıpanlar yüzey perforasyon tasarımlarına göre değişiklik gösteren ses yutum değerleri sayesinde global standartlarda (DIN EN ISO 11654) "yüksek oranda ses yutucu" malzemeler sınıfına giriyor.

Yüzey tasarımlarına göre ele alındığında, Yuvarlak Delikli, Kare Delikli, Dağınık Dairesel Delikli, Blok Halde Delikli ve "Slotline" Çizgisel perforasyonlu olmak üzere çok çeşitli perforasyon seçeneklerine sahip.

Knauf Cleaneo Tam Plaka Akustik Alçıpanlar, talebe göre sürekli perforasyon (kenarlarda herhangi bir çerçeve olmadan); sadece 1 kenarı çerçeveli, 2, 3 veya tüm kenarları eşit ya da asimetrik şekilde çerçeveli üretilebiliyor.

Dikkat edilmesi gereken husus, tasarım aşamasında projelendirmenin ve aplikasyonun plaka ebatları ile paralel hazırlanması ki amaçlanan görsel akıcılık elde edilebilsin.

Bu eşsiz üretim potansiyeli sayesinde çerçeveli tasarlanmış tavan ve duvar yüzeyler uygulanırken düz Alçıpan ile Delikli Akustik Alçıpanlar ayrı zamanlarda değil aynı anda uygulanabiliyor.

Bunun sonucunda uygulama hızı ile birlikte kalitesi de artıyor ve maliyetler düşüyor.

Sadece mevcut yüzey tasarımları ile sınırlı kalmayıp, aynı zamanda sınırsız logo, özel yazı ve benzer spesi.k tasarımların plaka üzerine işlenebilmesi mümkün. Perforasyon işleminden sonra arkasına akustik özelliğini destekleyen cam yünü şilte yapıştırılıyor.

Akustik şilte ve uygulama arkasında bırakılan hava boşluğu sayesinde, akustik hesaplamalarda kullanılan, ses yutum değerleri elde ediliyor. Bu sayede, yüzey tasarımı ile ses yutucu ve yansıtıcı özellikleri içeren doğru malzemeler seçilebiliyor ve uygun şekilde kullanılabiliyor.Knauf Cleaneo Tam Plaka Akustik Alçıpan Kullanım Alanları
• Konser salonları, spor salonları,
• Tiyatro ve sinema salonları,
• Alışveriş merkezleri,
• Fuar alanları,
• Otobüs, tren istasyonları ve hava alanları,
• Okullar, kreşler,
• Hastane, bakımevi vb. yapılar,
• Laboratuvar ve deney odaları,
• Resmi daireler,
• Mağazalar,
• Bürolar, toplantı ve seminer salonları,
• Müzeler, fuayeler ve sergi alanları,
• Otel, restoran, kafeterya, kantin, bar vb. mekanlar,
• Diğer resmi oda ve binalar (resmi makamlar, dükkanlar, bankalar vs).

Detaylı Bilgi, Sipariş Ve keşif İçin Telefon Numaramız: 0 216 398 61 59
 

Akustik Ses Yalıtımı

Mimari Tasarımlar

Ev Dekorasyonu
iç dekorasyon boya ve dizayn
Profesyonel hizmet anlayışı

 

İstanbul ve Anadalu Yakası Keşif Yaptığımız İl Ve İlçeler
İstanbul, Anadolu yakası - Avrupa Yakası - Bomanti, Esentepe, Feriköy, Fulya, Harbiye, Kurtuluş, Mecidiyeköy, Nişantaşı, Kaptanpaşa, Osmanbey, Seyrantepe, Teşvikiye, Zincirlikuyu, Maslak, Levent, Etiler, Bebek, Zekeriyaköy, Yeniköy, Tarabya, Maden, Kilyos, Emirgan, Balat, Erenköy, Haydarpaşa, Hasanpaşa, Acıbadem, Bostancı, Göztepe, Kozyatağı, Kalamış, Koşuyolu, Moda, Sahrayıcedid, Suadiye, Ziverbey, Söğütlüçeşme, Kalamış, Kızıltoprak, Fikirtepe, Ataköy, Cevizlik, İncirli, Kartaltepe, Basınköy, Yeşilköy, Yeşilyurt, Yayla, Yenimahalle, Zuhuratbaba, Balmumcu, Arnavutköy, Akatlar, Abbasağa, Dikilitaş, Dolmabahçe, Gayrettepe, Maçka, Ortaköy, Mecidiye, Ulus, Yıldız, Çırağan, Kuruçeşme, Hasköy, Elmadağ, Kulaksız, Dudullu, Esenşehir, Ümraniye, Gültepe, Nurtepe, Talatpaşa, Çeliktepe, Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Baltalimanı, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Merter, Yenibosna, Camlıkahve, Kocasinan, Çobançeşme, Beşyüzevler, Barbaros, Küçükköy, Cebeci, Habibler, Halkalı, İkitelli, Sefaköy, İstoç, Yakacık, Rami, Kemerburgaz, Çiftalan, Alibeyköy, Topkapı, Tozkoparan, Güneşli, sanayi, Mahmutbey, Altunizade, Beylerbeyi, Bulgurlu, Harem, Çamlıca, Çengelköy, Kandilli, İcadiye, Sultantepe, Küçükyalı, İdealtepe, Kurtköy, Kaynarca, Esenyalı, Güzelyalı, Paşabahçe, Polonezköy, Kanlıca, Çubuklu, Samandıra, Sarıgazi, Yenidoğan, Terazidere, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, İstinye, Sultanahmet, Cağaloğlu, Cihangir, Dolapdere, Okmeydanı, Sütlüce, Kasımpaşa, Çatalca, Çekmeköy, Eminönü, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Haznedar, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Galata, Kadıköy, Karaköy, Kabataş, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Şişhane, Tuzla, Taksim, Galatasaray, Fenerbahçe, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu, Ağva, Akfırat, Alemdağ, Bahçeköy, Bahçeşehir, Paşabahçe, Binkılıç, Boğazköy, Bolluca, Büyükçavuşlu, Celaliye, Çanta, Çavuşbaşı, Çiftlikköy, Değirmen, Durusu, Göktürk, Gümüşyaka, Gürpınar, Hadımköy, Haraççı, Karacaköy, Kavaklı, Kıraç, Kumburgaz, Mimarsinan, Muratbey, Orhanlı, Yenisahra, Kayışdağı, Ankara - Bursa - İzmir - Antalya - Sivas - Adana - Yalova - Konya - Kayseri - Balıkesir - Çanakkale - Hatay - Urfa - Gaziantep - Malatya - Erzincan - Trabzon - Ankara Merkez - Denizli - Karabük - fethiye - bodrum - Mersin - Aydın - Tekirdağ - Edirne - Trakya - Avşa - Silivri - Seymen köyü - clasis colf klübü - Kahramanmaraş - Şanlıurfa - Samsun - Tosya - Kıbrıs - Lefkoşe - Almanya